O mnie

Nazywam się Grzegorz Adamczyk. Dziękuję za odwiedziny mojej strony internetowej.

Zazwyczaj otwartość we współpracy pomiędzy zleceniodawcą, a wykonawcą ma kluczowe znaczenie dla jakości powstającej produkcji. Od 2004 roku tworzę filmy o szerokim spektrum zastosowań i zróżnicowanej stylistyce. Staram się by moje filmy (podobnie jak fotografia) były proste w formie i przekazie. By były coraz lepsze – opierały się na wiedzy, doświadczeniu i estetyce. Aby docierały skutecznie do dedykowanego widza. Nie chciałbym nazywać siebie firmą – jestem przede wszystkim osobą, z którą kompleksowo będziecie prowadzić rozmowy i wszelkie ustalenia.

Ukończyłem 5-letnie technikum o specjalności elektronika i systemy cyfrowe. Następnie ukończyłem studia magisterskie w Uniwersytecie SWPS na kierunku psychologia społeczna. W ramach programu studiów ukończyłem dwie specjalizacje: komunikację społeczną w mediach (prasa, radio, telewizja) oraz stosowaną psychologię twórczości. Od szkoły średniej fotografowałem aktywnie, a w trakcie studiów zacząłem uczyć się pracy z kamerą i montażu. Te pozornie odległe dziedziny wiedzy bardzo dobrze się uzupełniają. Jako technik radzę sobie z aspektami technicznymi w studio, czy pracy na planie, okablowaniem, oświetleniem itp., a wiedza humanistyczna i zainteresowania udoskonala przekazy medialne i kształtowanie klarowności odbioru treści filmowych.

Jestem autorem i współautorem kilku filmów dokumentalnych. Dobrze nawiązuję kontakt ze współpracownikami na planie oraz bohaterami opowieści filmowych, często o odmiennych charakterach i z bardzo odległych środowisk. Jestem cierpliwy i szanuję ludzi. Umiem odnaleźć się w różnych sytuacjach i radzić sobie problemami, jakie mogą pojawić się na planie.

Od wielu lat współpracuję z redakcjami portali internetowych, gdzie tworzę materiały wideo (kompleksowo), programy cykliczne, często także ich koncepcję. Obsługuję tzw. wirtualne studio (green screen), oświetlenie, mikrofony, mikser audio i wideo itp. Każdego dnia rozmawiam z bardzo różnymi ludźmi. W ramach współpracy z redakcjami obsługuję również  kongresy branżowe, tworzenie materiałów na wyjazdach w całej Polsce (także studio „plenerowe”- wyjazdowe do nagrań wywiadów).

Przez kilka lat współpracowałem z dużymi firmami międzynarodowymi (branża fryzjerska, kosmetyczna, moda, make up) w zakresie adaptacji filmów do rynku polskiego (nowe produkty wchodzące na rynek polski, napisy polskie, wymiana grafiki, przemontowanie itp.). Tworzyłem materiały dla działów marketingu i sprzedaży, które służyły do szkoleń pracowników, prezentacji wyników, reklamy w salonach np. fryzjerskich. Moje materiały były dołączanie do czasopism branżowych, stanowiły oprawę multimedialną eventów i konferencji oraz konkursów o prestiżowym charakterze. Niestety nie mogę ich upublicznić, ale mogę pokazać bezpośrednio. Zatem mam doświadczenie w pracy z klientem korporacyjnym i rozumiem specyfikę pracy z dużą organizacją.

Dokumentowałem na potrzeby making of (filmu o filmie), ujęcia z pracy nad reklamami telewizyjnymi, teledyskami oraz filmami fabularnymi. Powstawały z tego mini-teledyski pokazujące klimat planu, wykorzystany sprzęt, pracę ekipy i twórczą atmosferę.

Brałem udział przy realizacjach LIVE ze studia do internetu lub targów branżowych np. dzień komentarzy powyborczych, debaty lub telewizja na targach branżowych. Mam doświadczenie w realizacjach streamingu wideo z wyników kwartalnych największych banków w Polsce, wydarzeń z ministerstw, instytucji państwowych, czy spółek giełdowych.

Kilka z moich filmów edukacyjnych oraz filmy dokumentalne zostały wydane na DVD.  Dokumenty były wyświetlane na pokazach otwartych, w domach kultury oraz na festiwalowych pokazach konkursowych.

Pracowałem samodzielnie i w zespołach, w strugach deszczu i w ciepłym studio, w scenografiach rzeczywistych i tych wirtulnych. Z różnymi bochaterami, różnymi współpracownikami.

Staram się zawsze, aby umieć odnaleźć się w każdym zakątku filmu. Na planie, współpracując z ludźmi oraz przy komputerowej postprodukcji, pozostając w towarzystwie komputera, nocnej wyobraźni i kubka kawy.

Od lat wykorzystuję tylko legalne oprogramowanie firmy ADOBE i mam zarejestrowaną działalność gospodarczą.

Jestem żonaty i mam trójkę dzieci. Moja żona tworzy lalki artystyczne, które pokazuje na wystawach w Europie. Prowadzę dla niej stronę www i wykonuję zdjęcia na jej potrzeby i do katalogów wystaw. Mieszkamy w podwarszawskim Zalesiu.

 

Zapraszam do współpracy.

Grzegorz Adamczyk

 

grzegorz@adamczyk.tv

trzykropki.com@gmail.com

tel: 693 360 393

Facebook
YouTube
Behance
Instagram
Pixabay.com

                                      

 

 

O mnieadmin